Amazone Cirrus 6003-2 saab esitööriistana nugavaltsi

Amazone pakub nüüd järelveetava külviku Cirrus 6003-2 eesmise tööriistana nugavaltsi.

Amazone sõnul on eripäraks suletud rullsüdamiku konstruktsioon koos V-kujulise pööratava noa paigutusega.

Nugavalts tagab pinnase täiendava murenemise ja viljajääkide intensiivse purustamise. Vaheviljad ja kõrged kõrred lõigatakse risti sõidusuunas. Nii on pinnase struktuur kaitstud, vee aurustumine pinnasest väheneb ning säästetakse tööaega ja kulusid.

Teravilja kasvatamisel päevalillede järel lõigatakse kõrged saagijäägid nugavaltsiga risti ja joondatakse pikisuunas järgnevate Minimum TillDisc ketastega. See parandab oluliselt külvamise täpsust, kuna taimejäägid ei tõsta seemendeid välja.

Pärast maisi koristust soodustab põlluhügieeni ühtlane maisikõrre purustamine ja sisseviimine. Nugavaltsi kasutamine koos Cirrus 6003-2-ga säästab täiendava multšeri, rulli või ketasäkkega kõrresõidu.

Otse seisvasse vahevilja külvamisel parandab nugavalts töötulemust, töödeldes vahevilja ja selle mulda intensiivselt.

Tootja sõnul tagavad vastupidavad rull-laagrid ja boorterasest noad nugavaltsi pika kasutusea. Nugade kinnitused on rulli ümaras torus. Suletud rullisüdamikku ei pääse mõjutama kivid ja mustus. Tänu rull-laagri kujule ja mehaanilisele tihendile on nugavalts hooldusvaba. Mõlemalt poolt lihvitud pöördterad kuluvad poole vähem.

Nugavaltsi eripäraks on nugade V-kujuline paigutus, mis väldib külgtõmmet. Maapinna jälgimine saavutatakse üksikute noa segmentide kaudu. See võimaldab masinal töötada ühtlaselt kogu töölaiuse ulatuses, isegi ebatasasel pinnasel.

Loe edasi