Amazone Precea tootevalikusse lisanduvad järelveetavad täppiskülvikud

Amazone täppiskülvikute valikusse on lisandunud järelveetavad mudelid Precea 9000-TCC ja 12000-TCC töölaiustega vastavalt 9,0 m ja 12 m. Mõlemad pakuvad rea laiusi 700 mm, 750 mm ja 800 mm, keskne seemnepunker mahutab 2000 l.

Central Seed Supply seemne kohaletoimetamise süsteem kannab seemne õhuvoolu kaudu keskpunkrist edasi, kus iga rea seeme hoitakse ajutiselt väikeses vastuvõtuseadmes. Kui see on täis, katkestab salvestatud säte seemne õhuvoolu automaatselt, sulgedes edasise juurdevoolu. Kui seemnete tase langeb, käivitub õhuvool uuesti ja edastab põhipunkrist uue seemne. Selle süsteemiga varustatakse iga üksik üksus iseseisvalt seemnega, ilma et oleks vaja elektroonilisi andureid või juhtseadmeid.

Nimetatud järelveetavatel versioonidel kasutatakse ka teistel Precea külvikutel leiduvaid PreTeC-seadmeid. Õhusurve kasutamine vähendab elektriajamite energiatarbimist. Optilised andurid aitavad vältida möödalaskmisi või topelttööd.

Vao moodustajad kontrollivad seemnete paigutamist, kaks kanderulli ning kõrge hüdrauliliselt reguleeritav seemendi rõhk säilitab ühtlast sügavust.

ElectricDrive’i elektriline mõõteajam on seadistatud ISObusi terminali abil ja see pakub osalise ala, kohaspetsiifilist töö juhtimist GPS-i ja põllualade kaartide abil.

Teleskooptelg reguleerib rehve nii, et need jooksevad seemneridade vahel. Täielikult kokkupakitud transpordilaius on 3,0 m.

Keskpikas perspektiivis on saadaval mudelid, mis on mõeldud tihedamini asetsevate põllukultuuride jaoks nagu peet, raps või sojaoad.

Allikas: Profi Eesti