Amazone saavutas mullu oma 138-aastase ajaloo parima müügitulemuse

AMAZONE kontserni müügitulu ületas eelmisel aastal 500 miljoni euro piiri, müügi kasv võrreldes eelmise aastaga oli 15%. Tänu taimekaitsepritside ja külvikute müügi kasvule saavutati rekordtulemus – 2020. aastal kasvas ettevõtte käive 537 miljoni euroni (2019. aastal 467 miljonit eurot).

“See on suurepärane tulemus ja suur edu kogu AMAZONE kontsernile ja meie headele partneritele,” ütlesid grupi omanikud Christian Dreyer ja dr Justus Dreyer. „Eelmise majandusaasta jooksul on kogu meeskond andnud endast parima, et säilitada normaalne töö kogu koronaviiruse pandeemia vältel. Tänu kõigi töötajate pühendumusele ja tugevatele müügipartneritele suutsime vältida viivitusi tootmises ja täita kõik oma tellimused.”

Amazone

Vaatamata pandeemia väljakutsuvatele tingimustele viis AMAZONE plaanipäraselt lõpule erinevad olulised investeerimisprojektid. Rahvusvahelise müügitegevuse laiendamiseks avati tütarettevõtte Ukrainas, Kiievis ning Tecklenburg-Leedeni tehases avati uus varuosade keskus “Global Parts Center”. Keskuse suurenenud laomahu ja tipptasemel logistikakontseptsiooni tulemusena on oluliselt lühenenud AMAZONE toodete tarneaeg kogu maailmas.

AMAZONE panustab jätkuvalt tootearendusse, kasvavale nõudlusele täppispõllumajanduses on reageeritud arvukate uuenduslike lahendustega. Näiteks väetussektoris jälgib anduriga juhitav külgjaotussüsteem “ArgusTwin” väetise omaduste muutumise mõju ja optimeerib automaatselt puistemustrit. Teine näide on „WindControl“ süsteem, mis võtab arvesse tuule mõju ja reguleerib hajutamise mustrit selle kompenseerimiseks automaatselt. See hoiab ära üle- või alaväetamise.
Teerajavat täppistehnoloogiat võib leida ka taimekaitsesektorist. Elektriline individuaalsete düüside juhtimine “AmaSelect” koos automaatse osalaiuse sektsiooni juhtimisega “GPS-Switch” võimaldab osade laiust ainult 50 cm. See hoiab ära kuni 85% kattumist kiilukujulistel põldudel või pöörangudel ja säästab taimekaitsevahendi kulusid kuni 10%.

Amazone mySpreader

AMAZONE’i eesmärk on tõhustada kaasaegse täppistehnoloogia edasiarendamist kliima ja keskkonna paremaks kaitsmiseks, tagades samal ajal maksimaalse saagikuse ja vähendades kulusid. Selle oluline aspekt on kõigi tööprotsesside digitaliseerimine ja võrgu loomine. “AMAZONE 4.0 on märksõna meie panusele tarkvara, elektroonika ja andurisüsteemide valdkonnas täpsuse, kasutajamugavuse ja läbipaistvuse suurendamiseks,” ütlevad omanikud.

Vaadates tänavust aastat saabuvad tellimused kõigis tootevaldkondades väidetavalt hästi ning kaks omanikku prognoosivad optimistlikult, et müük püsib eelmise aastaga sarnasel tasemel.

Originaalartikkel: AMAZONE Group continues its dynamic growth