Krone ja Lemken testivad autonoomset elektrilist põllumasinat

Combined Powers on Krone/Lemkeni ühise diisel-elektrilise kontseptmudeli nimi. Kuni 170kW (230hj) võimsusega ajami elekter kandub ratastele ja jõuvõtuvõllile ning sealt edasi taha paigaldatud tööseadmetele.

Aastaringseks tööks ja pikaks kasutuseaks loodud autonoomset kontseptsiooni testiti eelmisel aastal salaja erinevate tööseadmetega, sealhulgas kultivaatori, adra, külviku, niiduk, kaaruti ja rehaga.

Kahe ettevõtte koostöö põhjuseks on põllumajanduses kasvav kvalifitseeritud tööjõu puudus. Tänastest masinate juhtidest saavad süsteemioperaatorid, kes juhivad ja jälgivad uue põlvkonna masinate tööd mobiilseadmest, edastades töid ja tööaruandeid sidemooduli ja väljakujunenud andmevahetuskeskuse Agrirouter kaudu.

Ajami andurid jälgivad lähiümbrust ja haakeseadet. Integreeritud nutika süsteemi tööd juhib ajamiüksuse tööseade. Seda peeti vajalikuks püsivalt täpse töökvaliteedi saavutamiseks.

Ajam ja tööseade suhtlevad omavahel, jagades iga tüüpi andmeid tuginedes pikaajalisele kogemusele ISObusi ja TIM-i kasutamisel Krone ja Lemkeni masinatel. Katsetused jätkuvad.

Artikkel avaldati: Profi Eesti